AlbumyArtykuły dla niemowlątArtykuły szkolne i papierniczeAtlasyDla dzieciDo nauki zawoduEncyklopedieGryJęzyki obceKalendarzeKodeksyKomiksyLegoLekturyLiteraturaLogopedia i pedagogikaMaseczka ochronnaModelarstwoMultimediaOferta NagrodowaOferta ŚwiątecznaPocztówkiPodręcznikiPodręczniki akademickiePodróżePomoce edukacyjnePoradniki metodycznePrasaPrawo JazdySłownikiUpominkiZabawki

Konstytucja 3 maja do kolorowania

Cena brutto:

PLN
Dostępność:Niedostępny
EAN:9788327448095
ISBN:9788327448095
Autor:Joanna Babula (ilustr.), Krzysztof Wiśniewski
Wydawnictwo:Olesiejuk Sp. z o.o.
Rok wydania:Rok wydania: 2016, oprawa: broszurowa

Opis:
Wspaniała książka dla wszystkich dzieci lubiących historię. Czytając ciekawostki i kolorując obrazki, poznają one twórców Konstytucji 3 maja i okoliczności jej uchwalenia. Dowiedzą się też, kto przychodził do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na obiady czwartkowe, kto w czasie obrad Sejmu Czteroletniego zorganizował w Warszawie czarną procesję i dużo, dużo więcej
Konstytucja jest najważniejszym aktem prawnym w każdym państwie. Nie ma w państwie ustaw, aktów prawnych, które byłyby ważniejsze lub nawet tylko równorzędne z ustawą konstytucyjną.
3 maja 1791 roku na Zamku Królewskim w Warszawie posłowie polscy uchwalili pierwszą w Europie konstytucję. Nosiła ona nazwę Ustawa Rządowa i zawierała preambułę oraz 11 rozdziałów. To właśnie w Konstytucji 3 maja znalazł się obowiązujący do naszych czasów trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.

© 2020 prymus księgarnia | ALL RIGHTS RESERVED   |   Polityka prywatności   |   Tarcza finansowa 2.0

Projekt&Cms: www.netcoding.pl