AlbumyArtykuły dla niemowlątArtykuły szkolne i papierniczeAtlasyDla dzieciDo nauki zawoduEncyklopedieGryJęzyki obceKalendarzeKodeksyKomiksyLegoLekturyLiteraturaLogopedia i pedagogikaMaseczka ochronnaModelarstwoMultimediaOferta NagrodowaOferta ŚwiątecznaPocztówkiPodręcznikiPodręczniki akademickiePodróżePomoce edukacyjnePoradniki metodycznePrasaPrawo JazdySłownikiUpominkiZabawki

Turonie, żandary, herody. Wiejska maskarada

Cena brutto:

PLN
Dostępność:Niedostępny
EAN:9788381500234
ISBN:9788381500234
Autor:Anna Kaźmierak
Wydawnictwo:Dwie Siostry
Rok wydania:Rok wydania: 2019, oprawa: broszurowa

Opis:
Oszałamiająco kolorowa książka aktywnościowa wprowadzająca w magiczny świat wiejskich kolędników.
Na Boże Narodzenie dni zaczynają się wydłużać. Ciemność powoli ustępuje słońcu. Potem, po karnawale i poście, nadchodzi wiosna i na Wielkanoc świat na nowo budzi się do życia. To niezwykły czas. A jeśli ma się szczęście, można wtedy spotkać niesamowite postaci gwiżdża, wiljorzy, dunajników, jukacy, brodaczy, pucheroki, śmierguśników, muradyny
Jesteście ciekawi, jak wyglądają i co robią? Poznajcie kolędników z całej Polski, przeczytajcie związane z nimi historie i obejrzyjcie ich zadziwiające przebrania. Chwyćcie za kredki i pędzle i dołączcie do szalonej ludowej zabawy!
Pobudzającym wyobraźnię zadaniom i fantastycznie kolorowym, współczesnym ilustracjom towarzyszą archiwalne zdjęcia, a przebierańcom sprzed lat ci dzisiejsi, w tym sama autorka. Trudno o lepszą zachętę do ożywienia dawnych tradycji.

© 2020 prymus księgarnia | ALL RIGHTS RESERVED   |   Polityka prywatności   |   Tarcza finansowa 2.0

Projekt&Cms: www.netcoding.pl