Tsatsiki rozpoczyna drugi semestr czwartej klasy. To dziwny wiek, kiedy z pewnych rzeczy powoli się wyrasta, a do innych jeszcze się nie dorosło.
Choć Tsatsiki uwielbia swoją nowo narodzoną siostrę, to czuje się odstawiony na boczny tor. Sytuacji nie polepsza fakt, że zamieszkał z nimi Morten. Tsatsiki nie jest już w centrum domowego wszechświata i musi stawić czoła uczuciu zazdrości.
W dodatku znudziło mu się całowanie z Sarą i pokłócił się z Perem Hammarem. Samotność jest ciężka, tylko że ktoś musi pierwszy wyciągnąć rękę na zgodę. A jeśli Tsatsiki i Per Hammar się nie pogodzą, to co będzie z wakacjami, które mają razem spędzić w Grecji?
Ostatnia z pięciu książek o Tsatsikim - przetłumaczonych na kilkanaście języków i wielokrotnie nagradzanych, m.in. przez szwedzkie Jury Dziecięce oraz polski Komitet Ochrony Praw Dziecka.
Wartkie tempo, humor i ciepło sprawiają, że książki o Tsatsikim czytają z wypiekami na twarzach zarówno chłopacy, jak i dziewczyny - młodsi i starsi, a nawet dorośli!
Dla dzieci
Tsatsiki i Retzina
Dostępność:Niedostępny
EAN:9788377760437
ISBN:9788377760437
Autor:Moni Nilsson, il. Pija Lindenbaum
Wydawnictwo:Zakamarki
Rok wydania:Rok wydania: 2013, oprawa: twarda